Презентація польського числа "Критики" №187-188 у Києві та Харкові, 16-17 грудня 2013


загруженное (1)Польський Інститут у Києві та Часопис «Критика» спільно з мережею книгарень "Є" запрошують на обговорення польського числа «Критики» № 187-188 у Києві та Харкові.

Спеціяльний гість - Едвін Бендик.

Зустрічі відбудуться польською мовою з перекладом на українську.

16.12.2013 /понеділок/ о 18:00 Книгарня Є, (вул. Лисенка 3, Київ)

17.12.2013 /вівторок/ о 18:00 Книгарня Є, (вул. Сумська 3, Харків)

В обговоренні беруть участь:
- Ярослав Годун, директор Польського Інституту у Києві (Київ),
- Оксана Форостина, відповідальна редакторка часопису «Критика» (Київ, Харків),
- Анна Лазар, заступниця директора Польського Інституту, запрошена редакторка числа (Харків).

Література, театр, кіно, історія, нові громадянські рухи, становище інтелігенції, філософія – що культура може полякам сказати про них сьогоднішніх, що відійшло в минуле, а чого ми ще не знаємо? Есе про сучасну польську культуру написали спеціально для польського числа «Критики» Едвін Бендик, Ганна Ґоск, Йоанна Деркачев, Єжи Єдліцький, Івона Куж, Ізабела Ковальчик, Анджей Менцвель, Тарас Прохасько, Микола Рябчук, Александер Смоляр, Єжи Чаплінський, Олена Шеремет.

Офіційно стартував новий веб-портал групи "Критики" - Krytyka.com

Нова «Критика»: Голос думаючої України

Дорогі друзі, читачі та колеги, ми раді повідомити про офіційний старт нового веб-порталу групи «Критики» –www.krytyka.com. Відтепер це також адреса для нашої Cпільноти – живої мережі провідних науковців, експертів, журналістів і публічних інтелектуалів із України, країн Східної та Західної Европи, США та Канади. Окрім форумів та блоґів – індивідуальних і колективних – новими на порталі є авдіо- й відеоподкасти, архіви та нові числа часопису (доступні в електронному форматі для передплатників).

Разом із запуском нового порталу ми також розпочинаємо цілком окремий новий проєкт – «Критичні рішення», що публікуватиме матеріяли журналістського характеру. Головна ідея проєкту – шукати і пропонувати рішення для суспільних змін та перевинайдення країни.

Ми зацікавлені у формуванні зваженої громадської думки з питань, що розколюють українське суспільство. Прагнемо будувати дискусію на фундаменті наукового й усебічного підходу до обговорюваних питань. Боремося за встановлення в Україні нового стандарту якости публічної дискусії, що його вже 16 років пропонує своїм читачам «Критика». Віримо у цінності меритократії, плюралізму, секулярности й індивідуальної свободи, що їх покликаний поширювати в Україні новий портал.

Якщо ви поділяєте наші цінності - приєднуйтеся!

Щиро,

Олег Коцюба
- Головний редактор порталу www.krytyka.com

Головний редактор "Критики" Григорій Грабович святкує 70-ліття! Вітаємо!

Команда часопису та видавництва «Критика», Інституту Критики та редакція онлайн проєкту Критики щиро вітають професора Григорія Грабовича із сімдесятиріччям!

Вважаємо за честь працювати з Вами над спільною справою та ділити певний відтинок Вашого визначного шляху. Горді з наших досягнень у поширенні високих стандартів вільної та демократичної дискусії, у створенні простору вільної думки на шпальтах часопису та у книжкових виданнях «Критики». Нехай цей день стане нагодою для добрих спогадів та наступних амбіційних планів!

Віримо, новий рік Вашого життя буде щасливий і переможний!

998525_537152996330734_2067845266_n

Нові книжкові видання від "Критики": Андрій Портнов "Історії для домашнього вжитку"


Portnov-Istorii-01

Андрій Портнов
«Історії для домашнього вжитку.Есеї про польсько-російсько-український трикутник пам’яті»

Символічно присвячена пам’яті Ярослава Ісаєвича і Дмітрія Фурмана, нова книжка історика Андрія Портнова містить есеї, написані протягом 2002–2013 років й оприлюднені як на шпальтах «Критики» і ще низки вітчизняних часописів, так і в малодоступних тут іноземних періодиках, як-от російсько-американський «Ab Imperio», французький «Anatoli. Dossier
Représentations du monde dans l’espace postsoviétique» і «Le Débat», польський «Arcana», чеський «Babylon», російські «Вестник общественного мнения», «Неприкосновенный запас» й «Уроки истории», британський «Journal of Genocidal Research», на сайтах Historians.in.ua, «Memory and War», Політ.ua тощо.
Collapse )

Нові книжкові видання від "Критики": Зиґмунт Бауман "Плинні часи. Життя в добу непевности"

Бауман

Зиґмунт Бауман "Плинні часи. Життя в добу непевности"

Книжку одного з чільних інтелектуалів сучасности, класика критичної теорії та патріярха европейського постмодернізму, соціолога і політичного філософа Зиґмунта Баумана присвячено концепції «плинної модерности/новочасности», що її польсько-британський мислитель опрацьовує протягом останніх десятиліть як аналітичний інструмент для осмислення тієї засадничої невизначености,  котра кшталтує людське життя в специфічній ситуації «післясучасного», водночас глобалізованого та фраґментованого світу, де усталені колись соціяльні інститути, практики і навички поступаються місцем новим, мінливим і парадоксальним, стратегіям  індивідуального та колективного існування й виживання. П’ять есеїв про сучасні страхи і непевність, відчай і надію, відчуження і солідарність, утопію і зневіру, мораль і дію утворюють свого роду захопливий, компактний і цілком доступний для широкого загалу вступ у високу Бауманову теорію дальшого розвитку нашого світу, що й спричинило безпрецедентний для філософської літератури успіх книжки, від 2007 року не раз перекладеної багатьма мовами, а по-англійськи перевидаваної майже щороку.

Часопис "Критика", число № 3-4, 2013. Огляд змісту

3-4

З м i с т
2 Юрій Андрухович. Европа – культура на краю світу
4 Остап Сливинський. Інтелектуал, волоцюга, мандрівник
9 Ігар Бабков. Модерність на Схід від Центру
13 Юрко Прохасько. Genius чи Genius loci?
17 Єн Джонсон. Наше китайське майбутнє
20 Дирк Уфельман. Чи існує російська кіберімперія?
25 Оксана Форостина. Велика хуцпа
28 Томаш Стриєк. Історики vs політика в українській
гуманітаристиці, 2005–2011
31 Віталій Яремчук. Чи буває історіографія «безпартійною»
34 Алєксандр Дмітрієв. Як важливо пам’ятати про пам’ять
38 Володимир Верлока. Перевинайдена філософія
40 Олег Шинкаренко. Порівняльна еволюція лайки
41 Олеся Найдюк. Валентин Сильвестров відбувається заново
44 Юлія Бентя. Меса одинака
46 Максим Карповець. Шум культури

SUMMARY , No. 3–4 (185–186), 2013

The March-April, 2013 issue of Krytyka opens with “Europe: A Culture at World’s End” by Yuri Andrukhovych, the Ukrainian writer and translator. He challenges the concept of a common European culture and discusses the relations between the Eastern European literary periphery and the metropolitan centers in the context of postcoloniality. Andrukhovych’s book is one of those Ostap Slyvynsky, poet, translator and co-editor of Radar magazine (Poland – Ukraine – Germany), reviews in his “An Essay
with a Fluid Background.” A journey, the experience of being on the road, and the literary reflections on this experience
are the focus of the essay.
Collapse )